czwartek, 30 stycznia 2014

Komin

Na bazie wzoru Lete Dripstones Cowl, ale oczywiście w wolnej wariacji  by Manualnia :)
Użyłam podwójnej nitki Yarn Art Silk oraz jednej nitki Lang Alpaca Superlight (takie moherowate), druty nr 6, na dole nabrałam 100 oczek, ściągacz 2x2, potem 20oczek podzielone na 16o warkocza i 4 lewe pomiędzy, przy zmianie orientacji choinek, ubrałam po jednym oczku pomiędzy i od połowy komin ma 4 oczka mniej. Potem przy górnym ściągaczu zebrałam po jednym oczku z lewych i po 2 oczka z podstaw choinek vel marchewek, w sumie ściągacz górny ma 15o mniej niż dolny. Nie zmieniałam grubości drutów a on i tak troszkę do góry się zawęził, niewiele, ale widać:) Ja jeszcze kombinowałam z oczkami, aby warkocze zaczynały się zakorzenione w prawych oczkach od ściągacza a nie wyskakiwały nagle z lewych... widać to? Teraz trochę jak marchewki z natką:))) Dzianina wyszła bardzo miękka i puchata, ale warkocze trzymają ją w pionie nawet, co mnie zdziwiło, wszak to alpaka, jedwabie "oślizgłe"...


Następnym razem "coś" z tej samej mieszanki wzbogaconej o nitkę śmietankowego merino, z wielkim warkoczem.... chociaż, nie wiem, czy "dzięki przesyłce, która może trochę potrwać", najpierw nie wyskoczy coś zupełnie z innej beczki - niebieskie..... !

9 komentarzy:

 1. aż się ciepło robi od patrzenia:) Widzę że łaczenie różnych nitek ze sobą daje fajny efekt - musze spróbować

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny komin :-) Piękne warkocze i cudny kolor.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny komin powstał :) wygląda na bardzo ciepły

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dołu choinki, od góry marchewki:) Bardzo ciekawy wzór. Ślicznie wyszedł!
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba. Uwielbiam takie dopracowane warkocze, właśnie jak natka pietruszki, czy jak piszesz "zakorzenione" Pięknie i domyślam się: milutko i przytulnie!
  Pozdrawiam,
  M.

  OdpowiedzUsuń
 6. przejrzałem wpisy podoba mi się to co robisz , świetna praca.

  zapraszam w wolnej chwili do siebie http://cottonara.blogspot.com/.
  pozwolę sobie zostać na dłużej dołączając do obserwujących . pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i słówko:)